Rodokmen Potterů

16. října 2007 v 10:00 | Baruuss

Podle Brumbála jsou Dursleyovi jedinými žijícími příbuznými Harryho Pottera (KM 1). Něco málo víme o zbytku klanu, ale moc toho není. Podívejte se tedy na rodinný strom, jak ho známe.
Rodina Potterova
O téhle rodinné větvi máme opravdu jen velmi málo informací. Harry viděl svého dědečka mezi nejrůznějšími příbuznými v zrcadle z Erisedu, ale nic jiného jsme se už nedozvěděli. Zdá se, že všichni Potterovi byli kouzelníci, a že jsou už všichni mrtví (KM 12). JKR prohlásila, že na úmrtích Harryho prarodičů nebylo vůbec nic zlověstného (TLC). Sirius Black utekl v šestnácti z domova a nastěhoval se k Jamesově rodině. Řekl, že ho Jamesovi rodiče brali jako "dalšího syna" (FŘ 6), což naznačuje, že James byl jejich jediný syn.
Charlus Potter - Ve Stromu rodiny Blackových se JKR zmiňuje o Charlusi Potterovi, který se oženil s Doreou Black (1920-1977), vnučkou Phinea Nigella Blacka. Měli jedno dítě (žádné jméno).
Je nepravděpodobné, že by Charlus byl Harryho dědeček, protože Jo prohlásila, že
"Jamesovi rodiče byli staří, už nebyli nejmladší, když se narodil, což vysvětluje, proč měli jen jedno dítě, velmi rozmazlené, protože jak se často stává, máme dítě pozdě a tak o něj pečujeme jako o nejdražší poklad, myslím. Na kouzelnický svět byli už staří, a tak zemřeli." (TLC) Doree bylo jen 57, když zemřela.
Rodina Evansova
Lily Evans měla sestru jménem Petunie Evans. Lily byla čarodějkou z mudlovské rodiny. Petunie nesnášela svou sestru i to, jak jejich rodiče schvalovali Lilyiny kouzelnické dovednosti. Petunie se vdala za Vernona Dursleye.
Rodina Dursleyova
Vernon Dursley je naprostý mudla. Odmítá vše co jakkoli souvisí s magií, pěkně děkuji. Pokud víme, tak jeho rodinu tvoří on sám, jeho žena Petunie, jejich zkažený synek Dudley, a Vernonova sestra Marjorie (teta Marge).
Jak vidí Dursleyovi Potterovy
Zdroj tohoto tvrzení není jasný, ale Dursleyovi žijí zřejmě v domnění, že James Potter nepracoval. Vernon ho nazývá "budižkničemu" (KM 1) a Marge ho zlovolně označuje za opilce a povaleče a prohlašuje, že Harryho rodiče dostali, co si zasloužili. Rowling nám řekla, že James Potter byl natolik bohatý, že nepotřeboval skvěle pracenou práci (rozhovor na AOL.com), takže Vernonovy a Petuniiny výroky jsou přinejmenším zavádějící a přinejhorším výmysly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama