Prosinec 2007

Silvestr

31. prosince 2007 v 20:18 | Baruuss |  Přání vám určené!!
Silvestr

Už bužíruju nějaký ty chlebíky, chipsy, čučím na bednu a ségry a tatínek hrajou osadníky z katanu. Tak jo, zachvíli bude lyžák a já se tam strašně těším. Vlastně teď mám takové malé opáááááčko lyžování, než tam pojedu, jelikož sem na horách. Dneska sme byli na procházce a bylo tak krásně tak sem fotila a fotila, až byla paměť narvaná.

No a tak asi nic moc nepřibude, jelikož bud LYŽÁK!!!!!!!!!!!!

P.S.Šťastnej novej rok 2008!!!

Vánoce skončily.....budou DALŠÍ!!!!!!

24. prosince 2007 v 22:14 | Baruuss |  Kronička
Štědrý den je fuč a já se du radovat z dárků!!!!!
Dostala sem mobil a foťák, dvě super knihy (mé oblíbené), těžítko, korálky a takovou sadu z Takka (tričko, pásek, kabela). Sem nesmíííííííííííííííírně spokojená a jakej že mám mobil?

Jak se slaví vánoce jinde?

24. prosince 2007 v 11:41 | Baruuss |  Co si myslíte o ...
Ve Velké Británii začínají Vánoce každoročně rozsvícením vánoční jedle na Trafelgerském náměstí v Londýně. Ke štědrovečerní večeři se podává krocan s nádivkou a omáčkou a jako desert anglický puding s cherry. Dárky dává Santa Claus, který je háže v noci 24.prosince komínem a rozbalují se až ráno na Boží Hod.

V Německu je velmi oblíbeným zvykem slavit advent. O prvním adventním dnu zde začínají tradiční vánoční trhy, které trvají až do svátků.

Francouzi mají ve zvyku v předvečer 25.prosince navštěvovat všechny příbuzné a známé a oslavovat na večírcích. Dárky přináší 24.prosince večer tzv. Otec Vánoc, hned po bohaté večeři složené z ústřic, hlemýžďů, bílých klobás, nadívaného krocana a další pochoutky včetně velkého výběru sýrů.

V Maďarsku jsou Vánoce nejen církevním, ale i národním svátkem, neboť svatý Štěpán je jmenovcem maďarského Otce vlasti. Je již dlouholetou tradicí, že koláč upečený o první adventní neděli musí do Tří králů vydržet ležet na okraji stolu. Zrnka obilí vložená začátkem adventu pod ubrus mají vyjádřit vděčnost hospodáře přírodě za její dary a zajistit bohatou úrodu do dalšího roku.
zdroj: nápady na podzim a zimu Pavla Šmikmátorová


Tak máme to lepší nebo ne?

Veselé Vánoce

24. prosince 2007 v 11:32 | Baruuss |  Přání vám určené!!
Tak tu máme zase vánoce........ A vlastně dnes je Štědrý den a mám konečně čas něco sem hodit.

Dnes ráno sem si vzala z posledního okýnka adventního kalendáře poslední čokoládu. Pak sem seběhla dolů a šla nakoupit.
V krámu nebylo skoro nic, ale prodavačka měla ještě jeden chleba tak sem ho vzala. Máma mezitím začala vařit všechno možné. Sestra balí za mamku dárky (ne pro sebe) a já sem na komplu.
Štědrý večer u nás doma vypadá zhruba takto:
Sedneme si ke stolu, přečteme si biblické čtení na Štědrý den. Následuje lámání a dělíní se o Vánoční oplatky. A pak začne ta uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuužasná hostina.

,,Je libo lososa, kapra, klobásky, řízek nebo vegetariánský salát?"

Já si dám od každého trochu a ktomu samozdřejmě bramborový salát. Po chutné a vydatné večeři se skoro všichni přesuneme do koupelny a pouštíme ''lodičky''. Mezitím přijede Ježíšek a dá nám podstromeček dárky.

"Děti, Ježíšek!"zavolá na nás táta a my letíme ze schodů dolů.

''Huráááá mám mobil, knížku a společenskou hru!" trháme radostně papír z krabic různých tvarů a velikostí.

A pak se jde do kostel na 'půlnoční' mši, která je ovšem v dest.

Tak a to je asi souhrn toho, co děláme večer o vánocích.


A vám přeji prostě: