Jak se slaví vánoce jinde?

24. prosince 2007 v 11:41 | Baruuss |  Co si myslíte o ...
Ve Velké Británii začínají Vánoce každoročně rozsvícením vánoční jedle na Trafelgerském náměstí v Londýně. Ke štědrovečerní večeři se podává krocan s nádivkou a omáčkou a jako desert anglický puding s cherry. Dárky dává Santa Claus, který je háže v noci 24.prosince komínem a rozbalují se až ráno na Boží Hod.

V Německu je velmi oblíbeným zvykem slavit advent. O prvním adventním dnu zde začínají tradiční vánoční trhy, které trvají až do svátků.

Francouzi mají ve zvyku v předvečer 25.prosince navštěvovat všechny příbuzné a známé a oslavovat na večírcích. Dárky přináší 24.prosince večer tzv. Otec Vánoc, hned po bohaté večeři složené z ústřic, hlemýžďů, bílých klobás, nadívaného krocana a další pochoutky včetně velkého výběru sýrů.

V Maďarsku jsou Vánoce nejen církevním, ale i národním svátkem, neboť svatý Štěpán je jmenovcem maďarského Otce vlasti. Je již dlouholetou tradicí, že koláč upečený o první adventní neděli musí do Tří králů vydržet ležet na okraji stolu. Zrnka obilí vložená začátkem adventu pod ubrus mají vyjádřit vděčnost hospodáře přírodě za její dary a zajistit bohatou úrodu do dalšího roku.
zdroj: nápady na podzim a zimu Pavla Šmikmátorová


Tak máme to lepší nebo ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama